Dangos atnaujinimas

Visi esame pamėgę jaustis gerai, patogiai. Atėjus naujam sezonui atsinaujiname savo garderobą, susidėvėjus avalynei, perkame naują, seną techniką keičiame nauja ir t.t. Ne išimtis ir mūsų namai. Daiktai sensta, mados keičia madas, viskas dėvisi. Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių, žmonės atsinaujina savo namus, renovuojasi ar kuriasi naujame būste. Tai atsakingas darbas, kuris susideda iš daugelio etapų kaip sienų dažymas ar tapetavimas, langų keitimas ar grindų dangos atnaujinimas. Juk grindys, tai ne tik labai svarbus interjero elementas, tai pagrindas po mūsų kojomis, kuriuo mes vaikštome. Labai svarbu išsirinkti kiekvieno lūkesčius bei poreikius atitinkantį teisingą grindų dangos variantą.

Svarbus aspektas yra, kuomet reikia įvertinti kur grindys bus klojamos, ar bus tam tikras aplinkos poveikis, kaip intensyviai bus naudojamos ir t.t. Šiandien populiariausios grindys tai laminatas arba parketlentės. Skirtumas labai paprastas. Laminatas gaminamas iš laminuoto medžio plaušo, o parketlentės iš natūralaus medžio. Kalbant apie laminatą, jo faktūros ir raštai pasikartoja. Taip pat ši danga yra atspari susidėvėjimui, smūgiams, beveik nesibraižo ir yra pigesnės nei parketlentės. Visgi parketlentės yra jaukiau, maloniau ant jų vaikščioti, nesikartoja tekstūra, vizualiai gražesnės. Kiekvienas renkasi pagal savo skonį ir norą. Visgi, dangos atnaujinimas atsakingas darbas, todėl visuomet reikia pasitarti su ekspertais, kurie rekomenduos kas jums labiausiai tiktų tiek kokybės, tiek finansine prasme. Savo srities specialistai, savo darbą išmano geriausiai, todėl visuomet reikia kreiptis į juos. Specialistų yra ne vienas, o juos rasti yra labai paprasta. Lengviausias būdas tai padaryti, pasinaudoti paieškos svetainėmis internete, kurios pateiks ne vieną pasirinkimo variantą.

Dažnai nutinka taip, jog keisti seną grindų dangą nauja, ne visuomet yra būtina. Ne retais atvejais nutinka, jog grindys būna išties geros, sudėtas parketas, geros medinės grindys. Tokiu atveju galima rinktis kitą variantą, – tai šlifuoti grindis ir jas naujai lakuoti. Tam reikalinga parketo šlifavimo technika. Naudojant šią techniką, senos dangos paviršius nušlifuojamas keletą kartų, danga suplonėja keliais milimetrais, tačiau atrodo kaip nauja. Belieką nušlifuotą paviršių padengti keliais lako sluoksniais. Tokios technikos pirkti nereikia, ją galima tiesiog išsinuomoti. Daugeliu atveju, senų grindų šlifavimas ir lakavimas yra pigiau, nei naujų dėjimas. Visgi, šlifavimo sprendimas netinka laminatui, todėl susidėvėjusį laminatą reikia keisti nauja grindų danga. Savo būstu rūpintis reikia taip, kaip rūpinamės savimi. Juk viskas daroma sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *