Darbo paieškos

Sakoma, jog atradus savo gyvenimo aistrą ir suderinus ją su tam tikra specialybe – niekada neteks dirbti. Taip nutinka dėl to, jog darbas teikia malonumą ir jį atliekame su didžiausiu džiaugsmu. Visgi, pastaraisiais metais išaugęs nedarbas šalyje verčia susimąstyti. Didelė dalis gyventojų sutinka dirbti bet kokius darbus, kad tik gautų reikiamas pajamas ir galėtų išlaikyti savo šeimas. Visi mes esame priklausomi nuo pinigų ir tik dirbdami juos galime gauti. Galbūt kai kuriems iš jūsų darbo paieška ir atrodo lyg paprastas uždavinys, tačiau neskubėkite susidaryti tokią nuomonę tol, kol patys viso to nepatyrėte savo kailiu. Galima drąsiai teigti, jog neturėjimas darbo yra bene daugiausiai streso sukelianti situacija, kai imame abejoti savo sugebėjimais ir jaučiame psichologinį diskomfortą. Galbūt ekonominės krizės metu nedarbas ir galėjo būti pateisinamas, juk daugelis įmonių atleidinėjo darbuotojus nes negalėjo jų išlaikyti. Visgi, šiandien krizė jau liko praeityje, tad natūraliai kyla klausimas – kodėl kai kuriems iš mūsų vis dar nepavyksta atrasti tinkamos darbo vietos? Į šį klausimą gali būti tikrai ne vienas atsakymas, juk kiekviena situacija yra skirtinga. Taigi, pateiksime kelis aspektus ir patarimus, kurie tikimės, jog padės jums susirasti darbą ir tapti pilnaverčiais visuomenės atstovais.

Visų pirma pakalbėkime apie gyvenimo aprašymus bei motyvacinius laiškus. Tai pirmoji informacija, kuri pristato jus, kaip potencialų darbuotoją tam tikroje įmonėje. Šių dokumentų parengimui turite skirti išties daug dėmesio ir pastangų. Į gyvenimo aprašyme surašykite visas buvusias darbovietes, pareigas bei atsakomybes. Paminėkite kokius darbus jums tekdavo atlikti ir stenkitės viską pateikti trumpai bet aiškiai. Galite save šiek tiek pagirti ir paminėti geriausias savybes, tačiau nepersistenkite. Jei prie sugebėjimų parašysite tai, ko iš tiesų nemokate, gali būti, jog pokalbio metu jums teks apsikvailinti, juk viskas anksčiau ar vėliau išaiškėja. Taip pat nepamirškit ir motyvacinio laiško. Jis visiškai nesusijęs su tuo, kokio darbo paieška jus domina. Šiandien net ir pati paprasčiausia darbo vieta reikalauja motyvacinio laiško ir pretendentams, kurie jį pateikia – teikiama pirmenybė.

Toliau seka darbo paieškos. Stenkitės peržiūrėti ne tik įprastas darbo skelbimų svetaines bet ir visas kitas galimas vietas. Labai dažnai žmonės pamiršta, jog darbo pasiūlymus galima rasti ir paprastose skelbimų svetainėse. Galbūt jums tiktų ir nuosavas verslas? Šiuo metu itin paklausi paslauga yra kaimo turizmo sodybos. Išties didelė dalis žmonių domisi jų nuoma, tad tai galėtų būti viena iš jums palankių galimybių. Žmonėms, kurie domisi sodyba kaime nuoma yra vienas iš aktualiausių klausimų. Taigi, šioje vietoje turite nepamiršti, jog tik konkurencinga kaina už patrauklią sodybą susilauktų reikiamo susidomėjimo. Galimybių visada yra, tiesiog kartais jų nepastebime, nes esame susikoncentravę į vieną vienintelę sritį. Norėdami susirasti darbą, būkite atviri pasiūlymams ir tikrai rasite tai, ko ieškote.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *