Internetinės svetainės dizainas

Turbūt esate matę daugybę internetinių svetainių su skirtingais ir kažkuo išsiskiriančiais dizaino elementais. Tokios internetinės svetainės traukia akį, juose malonu lankytis ir grįžti dar kartą. Jei palygintume internetinių svetainių dizainus buvusius prieš pavyzdžiui 5-10 metų ir dabar, tai matytume ženklius skirtumus. Šiuo metu ypač populiaru naudoti slankiojančius reklaminius skydelius, nesikeičiančias naujienas pagrindiniame svetainės puslapyje, fonui naudoti įspūdingas nuotraukas. Kuo gi skiriasi internetinių svetainių kūrimas dabar kai naudojama tiek daug išmaniųjų mobiliųjų technologijų. Bandykime palyginti tai kas buvo anksčiau ir kas yra dabar.
Prieš dešimtmetį internetinių svetainių kūrėjai norėdami sukurti kažką judančio ar interaktyvaus naudodavo judančius paveikslėlius gif formatu. Gif’ai gyvuoja dar ir dabar, tačiau jau nėra tokie populiarūs kaip buvo anksčiau. Dar vienas dalykas dėl ko paveikslėlius kurdavo gif formatu, tai kad šie paveikslėliai galėdavo būti permatomi. Vadinasi būdavo galima juos gražiai įkomponuoti į svetainę.
Šiais laikais gif paveikslėlių sutiksime retai. Dabar viskas perėjo į CSS ir JavaScript, visos animacijos atliekamos kodavimo pagalba, taip pat tai suteikia daugiau interaktyvumo lankytojams.
Apskritai šiais laikais pasikeitė pati internetinių svetainių struktūra ir koncepcija. Žinoma tam didžiulę įtaką turėjo pasirodę įvairūs mobilūs įrenginiai tokie kaip planšetės, išmanieji telefonai. Žmonės po truputi pradėjo būti pratinami viską daryti prisiliesdami prie ekrano, todėl internetinės svetainės turėjo taip pat prisitaikyti prie vartotojų poreikių. Atsirado daugybė įvairių slankiojančių reklaminių skydelių, naujienų, nuotraukų galerijų ir panašiai.
Galime pasakyti, kad internetinių svetainių dizainas senesniais laikais buvo kuriamas iš nuotraukų, lipdomas iš įvairių iliustracijų, meniu mygtukai taip pat buvo daromi iš nuotraukų. Tačiau tokias svetaines yra pakankamai sudėtinga atnaujinti, nes norėdami pakeisti meniu punkto tekstą turėtume dar papildomai naudoti nuotraukų redagavimo programą.
Dabar mygtukai yra dailinami kodavimo, programavimo pagalba. Galima sukurti įspūdingus meniu mygtukus vien tik teksto ir kodo pagalba, jie yra kur kas interaktyvesni nei seno tipo su nuotraukomis.
Kažkiek keitėsi ir interneto svetainių struktūra bei dizainui naudojami elementai. Šiais laikais dominuoja kelios spalvos, be didelių margumynu, interaktyvumo ir judėjimo yra tiek, kad neperkrauti lankytojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *