Internetinių svetainių kūrimas – Publikuojamas turinys

Internetinių svetainių pagrindinė paskirtis yra pateikti informaciją vartotojui, kuris domisi jūsų paslaugomis ar produkcija. Todėl šią informaciją reikia pateikti patraukiu ir tinkamu būdu, kad užkabinti vartotoją, kad jam būtų malonu skaityti. Jei kalbame apie turinį, tai galime kalbėti ne tik apie tekstinę informaciją, bet ir apie vaizdinę informaciją, tarkim nuotraukas ar vaizdo siužetus, bet ir apie garsinę informaciją. Nesvarbu kokio tipo turinys publikuojamas svetainėje, jis turi būti pateiktas tinkamai.

Dažniausiai yra galvojama, kad internetinių svetainių kūrimas yra pagrindinis darbas, o poto sukelti turinį, tai jau yra juokų darbas. Tačiau taip yra tikrai ne visuomet. Labai dažnai reikia sukelti skirtingą informaciją, ją pateikti skirtingais būdais, todėl publikuojant turinį sugaištama labai daug laiko norint jį pateikti patraukliai ir tinkamai.

Imkime paprastą pavyzdį, wordo dokumentą, kuriame pateikiame kažkokį tekstą, keletą nuotraukų. Galime viską išmėtyti, galime viska sucentruoti per vidurį. Bet ar ne gražiau būtų jei tekstą lygiuotume tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės, o nuotrauką sumažintume ir pateiktume pastraipos pradžioje. Toks turinio publikavimas būtų patrauklus vartotojui, jam būtų malonu skaityti interneto svetainėje pateikiamą informaciją.

Svetainėje pateikiamas turinys turi būti struktūriškas, viskas turi būti sudėliota tinkamai, pagal tam tikrą logišką seką. Jei pavyzdžiui internetinėje svetainėje norime pateikti informaciją apie įmonę, informaciją apie teikiamas paslaugas, kontaktinę informaciją ir nuotraukų galerija. Logiškiausia būtų viską dėti į skirtingus puslapius ir juos tinkamai suformatuoti. Galerijų pateikimui dažniausiai naudojamos iššokančios ir padidėjančios nuotraukos, tokia peržiūra nevargina lankytojų, atėję į galerijos puslapį jie mato visas galerijoje esančias nuotraukas, o paspaudę ant patinkančios peržiūri ją padidintą. Informacijai apie paslaugas pateikti galima naudoti vieną puslapį arba galima paslaugas išskaidyti per keletą skirtingų puslapių. Pavyzdžiui sukurti puslapį Paslaugos, kuriame būtų pateikiamos visos paslaugos ir būtų sudėtos nuorodos į atskirus paslaugų puslapius. Tokiu būdu jei įmonė teikia daug paslaugų pagrindiniame lange lankytojas galėtu suprasti kokias paslaugas teikia įmonė, o jei norėtų detaliau apie kažkokią paslaugą paskaityti, galėtų atsidaryti atskirą tos paslaugos puslapį. Su informacija apie įmonę taip pat galima daryti kaip ir su paslaugomis. Galima viską pateikti viename puslapyje arba galima išskaidyti puslapį į atskiras dalis, pavyzdžiui apie mus, istorija, komanda ir panašiai. Taigi reikėtų nepagailėti laiko ir visą informaciją interneto svetainėje išdėstyti tinkamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *