Ką pamatyti Latvijoje?

Jei nenusprendžiate, kur norite pakeliauti per artimiausias atostogas, o Lietuviškos močiutės pievos įgriso iki gyvo kaulo – išeitis yra. Ne tokia skausminga piniginei, kaip Palanga, ypač vasaros sezonu. Tad kviečiame visus keliauti į Latviją, kuri žavi įspūdinga sostine bei jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Mūsų artimiausia kaimynė yra tarsi Lietuvos sesė – šias šalis jungia tiek istorija, tiek bendra kultūra, net į Europos sąjungą Lietuva ir Latvija priimta tais pačiais, 2004 metais.

Ruošiantis į Latviją būtina susidaryti sąrašą ką būtina ten aplankyti. Nevalia praleisti pro akis Gaujos nacionalinio parko. Čia bus galima apžiūrėti ne tik parko teritorijoje esančius gamtos, architektūros ir meno paminklus. Vienas labiausiai turistams rekomenduojamų išbandymų Gaujos nacionaliniame parke – tai „Pojūčių takas“.

Tam, kad pasiruošti šiai kelionei, jums prireiks patogios avalynės ir noro ilgiems pasivaikščiojimams. Šis takas yra trijų kilometrų ilgio, sudarytas iš smėlio, kaštonų, keramzito, medžio žievės stiklo rutuliukų bei kitų panašių elementų. Po šitokių nuotykių Gaujos nacionaliniame parke, galima įsikurti stovyklavietėse, kurias lengvai pasieksite tiek automobiliu, tiek dviračiu. Labiau vertinantiems vandens pramogas galima įsikurti šalia Gaujos, Amatos ar Braslos upių pakrančių.

Dažnas turistas kelionę į Latviją renkasi dėl Jūrmalos kurortinio miestelio. Latviai išskirtiniai žmonės, kurie labiau vertina šalies ežerus, nei 500 km ilgio smėlėtą pajūrį. Ši vietovė garsėja įstabios kokybės smėliu – kvarciniu. Tačiau ne vien dėl ypatingo smėlio šie paplūdimiai buvo įvertinti „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimu. Šiuo titulu besididžiuojantys paplūdimiai yra kokybiški, saugūs, griežtai prižiūrimi. Jūrmala tinka ir tiems, kurie mėgsta ilsėtis lankydamiesi SPA centruose, kadangi jų čia nereikia net ieškoti. Tačiau ne vien dėl smėlėtų paplūdimių, bet ir dėl išskirtinio architektūrinio paveldo.

Jei kelionę į Latviją planuojate ne šiltuoju metų, laiku patariame pramogauti Jūrmalos vandens parke, kuris yra vienas didžiausių visoje Šiaurės Europoje. Tačiau tai ne vienintelis Latvijos kurortas, kuris turi „Mėlynosios vėliavos“ lygio paplūdimius ir vandens parką. Kiek mažesnį vandens pramogų kompleksą turi ir Ventspilis. Šis miestas yra itin mylimas sporto fanatikų, kadangi čia yra įsikūrę Olimpinio centro sporto bazės bei nuotykių parkas, skirtas adrenalino fanatikams.

Kelionė į Latviją neįsivaizduojama be vizito į šalies sostinę – Rygą. Ypač yra vertinama lankytina vieta Rygoje – tai Senoji Ryga – miesto dalis, esanti dešiniajame Dauguvos upės krante. Šiame mieste ypatingą atmosferą kuria jugendo stiliaus architektūra, derinama su klasicizmu, kurią perteikia Rygos Katedra, Šv. Petro bažnyčia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *