Kataraktos liga – neprarasta viltis.

Kiekvienais metais aklumą sukeliančios ligos kataraktos operacijų visame pasaulyje atliekama po 20 milijonų per metus.

Spalio 13 – Pasaulinė regėjimo diena, ta dar viena proga parodyti rūpestį artimiesiems ir paskatint juos pasitikrinti savo akių sveikatą. Didesnę dėmesio dalį skirsime kataraktai, tačiau taip pat siūlome atkreipti dėmesį į kitas akių ligas, kurios vyresnio amžiaus žmonėms kertas.  itin pavojingai ir nulemia aklumą.

Tikriausiai užteks keletos žodžių norint prisiminti, kad katarakta – pagrindinė dažniausių regėjimo sutrikimų priežaščių vyresnio amžiaus žmonėms. Susirgus šia liga pradeda drumstėti akies lęšiukas, todėl rega iškart suprastėja viena arba abejomis akimis. Žmogaus vaizdas pasidaro kaip per rūką, daiktai dvejinasi, einant laikui nyksta spalvos, daiktai įgauną geltoną atspalvį, vairavimas tamsiu paros metu tampa labai sunkus. Diena po dienos regėjimas vis blogėja, papildomų pajamų ir laiko tenka skirti dažnai keičiant akinius, kontaktinius lęšius. Taip atsainiai savo akių sveikata besirūpinantis žmogus galiausiai kažką matydamas gali skirti tik šviesą nuo tamsos.

Problema nėra maža, maloni, bet ją galima išspręsti. Visame pasaulyje efektyviausias ir populiariausias gydymas yra pripažintas – chirurginis. Operacijos metu, lęšiukas ultragarsu susiskaldo ir yra išsiurbiamas, o jį pakeičia dirbtinis.

Jeigu pacientas neserga tokiomis ligomis kaip cukraligė, glaukoma, amžine geltonosios dėmės degeneracija, kurios pažeidžia akies tinklainę, iš operacijų galima tikėtis geriausių rezultatų. 95% operuotų žmonių regėjima atgauna nuo 50% iki 100%.

Mes gyvename moderniame pasaulyje, tačiau įvairiausių amą atimančių mitų apie kataraktos gydymą ir atsiradimo priežastis, netrūksta. Su Medicinos diagnostikos centro gydytojaus, mikrochirurgo Pauliaus Rudalevičiaus pagalba, pabandysime paneigti mitus apie kataraktos ypatumus ir jos gydymą.

1 mitas: akių lašai yra pajėgūs sustabdant kataraktos vystymasį ir net gi gali ją išgydyti.

Paneigimas: tai nėra patvirtinta jokiais duomenimis, kad ir kokios gamybos būtų akių lašai, jie negali pilnai išgydyti katraktą ar sustabdyti jos vystymąsį. Katraktos formavimasis yra natūralus atsižvelgiant į organizmo senėjimą.

2 mitas: pagrindinė kataraktos priežastis laikoma nuolatiniu ir per dideliu krūviu akims.

Paneigimas: Tai nepriklauso nuo didelio ar ilgo darbo. Pats žmogus ilgai dirbant žmogus gali pastebėti kataraktą ir jos sukeliamus nemalonumus. Vienas iš tokių nemalonumų – reguliariai darant tą pati darbą, palaipsniui akys reikalauja vis ryškesnės šviesos darbo aplinkoje.

3 mitas: katarakta visada pasirenka tik senus žmones

Paneigimas: Dažni atvejai parodo, kad ši liga vystosi pagyvenusiems žmonėms – vyresniems nei 60-mečiams. Tačiau neapsigaukite, ji gali išsivystiti ir pakankamai jauniems žmonėms.

  1. Susidūrę su kataraktos atveju, neskubėkite iškarto jos operuoti, jai reikia laiko subręsti.

Paneigimas: Kiekvienas žmogus su šia liga kovoja skirtingai, vienam jį išsivystys per nepilnus 2 mėnesius, o kitam gali trukti daugiau nei metus. Susiimti reikia jau pajautus blogėjančios gyvybės požymius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *