Kredito unijos

Klestint ekonomikai, verslui, bankams vyksta daugybė piniginių operacijų, įvairūs pinigų srautai ir t.t. Kalbant apie finansinius dalykus, turbūt daugelis iš mūsų yra girdėjęs tokį dalyką kaip kredito unija. Šis žodžių junginys skamba kiek paslaptingai, todėl ne vienas iš mūsų nežinome tikrosios reikšmės, kas tai yra. Visgi galima pradėti nuo to, jog kredito unija yra tokia įstaiga, kuri įsteigta kooperaciniais fizinių asmenų pagrindais bei nustatyta tvarka įregistruota. Lietuvoje galima rasti ne vieną tokio pobūdžio įstaigą, pavyzdžiui kredito unija Kaune. Visgi kokia yra šių įstaigų esmė. Kredito unija sutelkia visų savo narių pinigines lėšas, kurios skirtos tenkinti savo narių socialiniams bei ūkiniams poreikiams, telkiant savitarpio paskolas, pavyzdžiui tai gali būti paskola verslui. Minimalus narių skaičius kredito unijoje nuo 50 narių. Jais tapti gali fiziniai asmenys, kurie turi nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Kredito unijos nariu fizinis asmuo gali būti, jeigu jis gyvena, dirba arba mokosi Lietuvos Respublikos savivaldybės, kurioje įregistruota kredito unijos buveinė, teritorijoje ar su šia savivaldybe besiribojančių kitų kredito unijos įstatuose nurodytų savivaldybių teritorijose. Kredito unijos asocijuotais nariais gali būti ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti ir Lietuvos Respublikos savivaldybės, kurioje įregistruota kredito unijos buveinė, teritorijoje ir su šia savivaldybe besiribojančių kitų kredito unijos įstatuose nurodytų savivaldybių teritorijose buveinę turintys juridiniai asmenys. Kredito unijų kapitalas susideda iš šios unijos narių įnašų, kitaip vadinamu pajiniu, papildomo bei rezervinio kapitalo. Minimalus galimas kapitalo dydis yra 15 tūkstančių litų.

Savo nariams kredito unija Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir t.t. teikia įvairias bankines paslaugas. Visų pirma tai ilgalaikės ar trumpalaikės paskolos. Tai gali būti paskola verslui. Steigiasi daug verslų, kuriems reikia didelių investicijų, kad galėtų pradėti vystyti savo verslą. Be to, susikūrusioms įmonėms dažnai prireikia lėšų specialioms investicijoms, susijusioms su įmonės plėtojimu, specialių projektų vykdymui ar kitai svarbiai veiklai. Už šias paskolas, skaičiuojamos tam tikros, nustatyto dydžio palūkanos. Šiai paskolai gauti, būtinai turi būti tenkinama viena iš specialiai tam nustatytų sąlygų – tai garantija, netesybos, turto įkeitimas ar laidavimas. Taip pat kredito unijos teikia internetinės bankininkystės paslaugas. Šios paslaugos yra itin svarbios šiais laikais. Daugelis piniginių operacijų vyksta internetu. Tai labai palengvina kasdienybę ir suteikia patogumo. Kredito unijos išduoda tarptautines mokėjimo korteles Mastercard (Mastercard Standard ir Maestro). Mokėjimo kortelės vis labiau „užkariauja“ pasaulį, pakeisdamos grynuosius pinigus. Naudojantis mokėjimo kortele, viskas žymiai paprasčiau. Niekuomet nereikia sukti galvos kiek reikia turėti su savimi grynųjų pinigų ar vykstant į užsienio nereikia eiti į pinigų keityklas ir kaskart konvertuoti valiutą. Tiesiog visur ir visi priims „stebuklingąją“ mokėjimo kortelę. Kredito unijos savo nariams bei klientams gali atidaryti banko sąskaitas bei atlikti pinigų pervedimus Lietuvoje (litais bei eurais). Norint turėti mokėjimo kortelę, ar elektroninę bankininkystę, sąskaita yra būtina. Juk pinigai turi būti kažkur laikomi, kad būtų galima juos naudoti ir atlikti įvairias pinigines operacijas. Taip pat šios įstaigos priima neterminuotus bei terminuotus indėlius. Apie indėlius turbūt yra girdėjęs ne vienas. Tai labai aktuali ir naudinga paslauga norintiems taupyti. Pripažinkite, jog ne vienas stengiasi atsidėti pinigų į šoną po kiekvienos algos ar kitų gautų pajamų. Dažnai sakoma „taupau juodai dienai“. Visgi atidėti ir padėti į stalčių pinigai tiesiog dulka. Šiuos pinigus padėjus kaip indėlį, galima ne tik toliau taupyti, bet taupyti greičiau. Principas paprastas, pasirinkus terminuotą arba neterminuotą indėlį, nuo atitinkamos pinigų sumos kas metus užauga tam tikras procentas. Matematika paprasta – pinigai augina pinigus. Visa ši paslauga teikiama tiesiog dėl to, kad santaupos saugomos kredito unijoje.

Visas minėtas paslaugas teikia tik tos kredito unijos, kurios yra Lietuvos centrinės kredito unijos narės. Tokiomis yra kredito unija Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir kituose miestuose. Kaip galima matyti, tai labai reikalinga organizacija, kuri turi daug naudingų funkcijų, kaip mokėjimo kortelės, indėliai, ar paskola verslui ir t.t. Žmogus visuomet yra nuolatiniame ieškojime, turi pasirinkimo laisvę. Kodėl gi nepasirinkus tai, kas naudinga, protinga ir mums tinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *