Šildymo sistemos/akumuliacinės talpos

Galvodamas apie tai, kaip kuo ekonomiškai apšildyti namus, ne retas susimąsto apie grindinį šildymą. Jei tokios šildymo sistemos įrengtos tinkamai ir ypatingai jei dalis tokio sprendimo yra akumuliacinės talpos, grindinis šildymas gali puikiai pasiteisinti.

Šildymo sistemos, kurios veikia grindinio šildymo principu turi akivaizdžių privalumų: laisvė įrengti interjerą – nereikia galvoti, prie kurios sienos galima statyti sofą ir kaip išplanuoti kambarį, kad niekas neužstotų radiatoriaus. Be to, kadangi šiltas oras kyla aukštyn, grindinis šildymas sudaro sąlygas optimaliai išnaudoti sušildytą orą: kildamas aukštyn nuo grindų jis tolygiai sušildo visą patalpą. Dažnai ten, kur įrengti radiatoriai, oro temperatūra palubėje ir prie grindų skiriasi net 3-4 laipsniais, taigi ten, kur labiausiai reikia šilumos, yra šalčiausia. Be to, tokiose patalpose kaip vonia, visada malonu stovėti ant šiltų plytelių. O jei namuose yra mažų vaikų, kurie mėgsta žaisti ant žemės, apie grindinio šildymo privalumus nereikia nė pasakoti.

Šildymo sistemos, kuriose šiluma paduodama plonais vamzdeliais, lygiagrečiai išdėliotais po grindimis, pasižymi dar ir tuo, kad į jas paduodamo vandens temperatūra turi siekti tik 40-50 laipsnių Celsijaus. O tai yra maždaug 20-30 laipsnių mažiau, nei kad vandens, paduodamo į radiatorinę šildymo sistemą. Viena vertus, tai yra gerai, nes reikia mažesnių sąnaudų vandeniui įkaitinti. Tačiau kita vertus, optimaliu režimu dirbdamas katilas vandens temperatūrą gali pakelti ir gerokai daugiau, todėl susidaro perteklinė šiluma. Akumuliacinės talpos šiuo atveju gali gerokai pagerinti tokios šildymo sistemos efektyvumą: akumuliuodamos perteklinę šilumą, jos užtikrina, kad ir katilas dirbs optimaliu režimu, kaip galima naudingiau sudegindamas kurą ir tuo pat metu užtikrins, kad net ir užgesus katilui net iki dviejų parų temperatūra namuose bus optimali. Be akumuliacinės talpos yra labai sunku u-tikrinti ir pagrindinį grindinio šildymo privalumą: pastovią patalpų temperatūrą. Po to, kai katilas užgęsta, iš naujo pakūrus, reikia bent keletos valandų, kol sušils vanduo sistemoje ir įšils namai, o akumuliacinėje talpoje sukaupta šiluma padeda kompensuoti tokius svyravimus.

Tačiau grindinis šildymas iškelia ir dar vieną dilemą: grįžtančio į sistemą vandens temperatūra turi būti bent 50 laipsnių, nes kitaip šildymo sistemos ima rūdyti, jose kaupiasi kondensatas. Čia vėlgi gali pagelbėti akumuliacinės talpos: pamaišymo mazguose grįžtantis vanduo yra papildomai pašildomas, taip apsaugant šilumokaičius nuo korozijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *