Socialinės akcijos vaikų globos namuose

Kauno kolegijos studentų atstovybės (KKSA) Socialinių reikalų komitetas šiais metais ėmėsi veiklos gan ambicingai. Šį kartą pristatoma socialinė akcija „Nupiešk šventę vaikams“, kuri buvo įžanga į kitą akciją – nuoširdžius apsilankymus vaikų globos namuose. KKSA nariai planuoja, jog šie vizitai taps nauja, šilta ir gražia Šv. Kalėdų tradicija.

Susitikimams studentai ruošėsi atsakingai

Galbūt dar prisimenate, kai KKSA 10 gimtadienio proga rengė savaitės renginių ciklą ir startavo su šaržų piešimo akcija, kurios metu rinko pinigus vaikams pradžiuginti prieš Šv. Kalėdas. Po akcijos „Nupiešk šventę vaikams“ organizatoriai džiaugėsi studentų bei dėstytojų dosnumu aukojant pinigus vaikų dovanoms.

Gruodžio 9 d. Kauno kolegijos studentai dalyvavo pasiruošiamojoje paskaitoje-diskusijoje su psichologijos dėstytoja, kurioje išgirdo viską, ką reiktų žinoti pirmą kartą lankantis vaikų globos namuose. Dėstytoja padėjo išsiaiškinti, ko geriau nedaryti ir kaip tinkamai elgtis su tokio likimo vaikais.

Išvyka į vaikų dienos centrą „Pastogė“

Galiausiai, gruodžio 11 d., buvo įvykdyta pirmoji išvyka į vaikų dienos centrą „Pastogė“. Pirmojoje išvykoje dalyvavo 14 Kauno kolegijos studentų, kurie buvo pasirengę praskaidrinti „Pastogės“ vaikams eilinį savaitgalį ir nudžiuginti juos dovanomis. Vienas iš idėjos sumanytojų, verslo vadybą studijuojantis pirmakursis, šokių studijos „MeGusta“ treneris Edvardas, surengė vaikams šokių pamokėles – mokė juos pagrindinių įvairių šokių stilių žingsnelių. Vaikinas sako, kad geros iniciatyvos imtis kartu su KKSA Socialinių reikalų komitetu jį paskatino meilė vaikams, bei tai, kad pats labai nesenai, artėjant Kalėdoms, neteko mamos.

Po Edvardo šokių pamokėlių kolegijos studentai vaikams dovanojo kalėdinį vaidinimą, apie tai kaip „Snieguolė dydžio sulig dviem eglėm ir nykštukas mažas lyg trys mandarinai ieškojo rakto nuo paslaptingos Kalėdų skrynios“. O kai raktą surado ir skrynią atidarė, visos dovanos, esančios joje, atiteko „Pastogės“ vaikams. Taip pat ir vaikų globos namų gyventojai buvo paruošę kalėdinį vaidinimą Kauno kolegijos studentams. Pasibaigus vaidinimas visi kartu piešė ant plakatus, rašė vieni kitiems kalėdinius linkėjimus. Kadangi prieš važiuodami studentai susisiekė su „Pastogės“ darbuotojomis ir paklausė, kokių dalykų vaikams labiausiai reikia, tarp dovanų vaikams buvo galima matyti medaus, žaislų, na ir kokios kalėdinės dovanos be mandarinų. Įteikę dovanas studentai bendravo su vaikais, grojo gitaromis, visi kartu dainavo įvairias dainas.

Išvyka į „Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionatą“

Antroji išvyka buvo šiek tiek kitokia – gruodžio 17 d. studentai vyko į „Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionatą“ . Čia vyko šiek tiek mažiau studentų, tačiau diena su jaunimu (kurie, beje, buvo nuo 4 iki beveik 30 metų amžiaus) buvo nepakartojama ir visiems paliko gilų įspūdį. Vaikams be galo patiko susipažinimo žaidimai, kurių jie žaidė daug ir įvairių, taip pat buvo grojama gitaromis, studentai dainavo dainas, surengė piešimo pamokėles. Šių užsiėmimų metu studentai tiesiog bendravo su pensionato gyventojais, parodė jiems nuoširdų dėmesį. Vėliau buvo įteiktos dovanos – paprasti dalykai, kurių gali trūkti šiuose namuose. Jaunuoliams – kanceliarijos prekės, mažiesiems – žaislai.

Štai kokia vienos Kauno kolegijos studentės nuomonė apie vizitą „Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionate“: „Atvažiavus čia buvo gan keista, buvome pasimetę, daugumai vis dar kilo klausimų, kaip reikia bendrauti, kai dauguma tų vaikų negali laisvai kalbėti ar judėti, bet vėliau, šiek tiek pabendravus, viskas pasikeitė. Jie tapo žymiai drąsesni, ėmė prašyti pagalbos piešiant ar kai reikdavo užsirašyti vardą. Asmeniškai man įstrigo  mergaitė, kuri  mums tik atvykus ir paprašius sueiti į bendrą ratą, priėjo prie manęs ir paėmė už rankos. Labai pasimečiau, bet staiga suvokiau, kad viskas, ko jiems reikia, – tai mūsų dėmesys ir šiltas bendravimas, todėl visi išankstiniai stereotipai tarsi išnyko. Šios patirties niekada nepamiršiu. Skatinu ir kitus prisijungti prie šio gerosios patirties skleidimo kitais kartais“.

Socialinių reikalų komitetas ragina nepamiršti likimo nuskriaustųjų

Socialinių reikalų koordinatorė Milda, paklausta apie šias išvykas į vaikų globos namus, atsako paprastai: „Mano pareiga užtikrinti šių išvykų tęstinumą, o ar ši tradicija tiks jums, Kauno kolegijos studentai, jūs man ir atsakykite. Užduodu klausimą: ar norite dalintis šiluma su likimo nuskriaustais vaikais?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *